Jdi na obsah Jdi na menu
 


21.12.2012 - konec světa?

Pravděpodobně jste již slyšeli o tom, že většina proroků předpovídá na den zimního slunovratu v roce 2012. Podobných informací a datumů zde bylo již nespočetné množství. Jenže žádné z nich nebyly zatím tolik věrohodné a důkazy prokazatelné, jako právě datum 21.12.2012. V anglické literatuře můžete tuto zkázu hledat pod klíčovým pojmem "2012 Doomsday prediction".

2012 - konec světa

Pojďme se nyní společně podívat, co skutečně může v toto osudné datum nastat a proč je právě toto datum tolik diskutované. Určitě se podívejte na videa popisující celou situaci a názory odborníků. Pokud se vám zdá alespoň trochu reálné, že 21.12.2012 napište sem svůj názor.

A hlavně nezoufejte a nepropadejte panice. Těmito stránkami vás nechceme nijak vystrašit, ale spíše upozornit na možnou změnu na planetě Zemi, která může v roce 2012 nastat díky unikátní pozici jednotlivých planet ve vesmíru. To poslední, co bychom chtěli touto stránkou vyvolat, je panika!

Další názor

Blíží se konec světa?

Čím dál častěji se můžete setkat s obavami, které již chvíli trápí celou společnost. Konec světa, pod tímto souslovím se někteří z vás pouze pousmějí a mávnou rukou, že takových předpovědí na konec světa už bylo nespočetně mnoho. Naopak, vy druzí se nad touto problematikou zamyslíte a řeknete si, co když to už bude pravdou? Co když se to stane skutečností? V minulosti byla celá řada předpovědí na konec světa, a to podle různých předpovědí, od všelijakých jasnovidců a někdy až bláznů a fanatiků. Jak je vidět, zatím se nic takového neuskutečnilo a my tu stále žijeme. Jednou to však určitě nastane. Chvíle, které se miliony lidí obává, ta další část lidí se s tím již smířila, může nastat kdykoliv – konec světa.

Největší rozruch v této oblasti je zaznamenám právě na rok 2012, kdy má údajný konec světa vzniknout. Tento rozruch je tak velký právě proto, že existuje hned několik předpovědí a historických podkladů, které informují o konci světa právě na rok 2012, což, jak jistě uznáte, již za chvíli. Existuje dost předpovědí, které se shodují na roce 2012 a tím nejdůvěryhodnějším pramenem je Mayský kalendář.

A co s tím dělat? Dá se s tím vlastně vůbec něco dělat? Jak jistě tušíte, prakticky se s tím nedá dělat nic. Pokud má konec světa skutečně nastat tak nastane, a s tím bohužel my nic neuděláme. Někteří mají z konce světa až panický strach a mají děsivé sny, které je budí ze spaní, jiní se s tímto faktem, že to může kdykoliv přijít, již smířili a snaží se najít jakési duchovní rozpoložení, vnitřní klid – harmonii. Trochu snazší to mají věřící křesťané, kteří vlastně již od narození čekají a počítají s tím, že někdy může nastat ten osudný den konce světa – apokalypsa.

Proč právě 2012?

1) 21.12.2012 - o co přesně jde

Zánik světa v roce 2012 je fenoménem, založeným na spekulacích a možných apokalyptických událostí, které v tento rok mohou nastat. Toto téma se diskutuje zejména od roku 2006. Předpověď o zániku světa je založena především 5.125 let dlouhém Mayském kalendáři, který 21. prosince 2012 končí. S tímto datem se potkávají i další varování o klimatu od odborníků v oblasti životního prostředí. Vědci pak dodávají, že Země dosáhla "bodu zvratu", které by mohlo začít "generovat" hromadné vymírání, stejně jako v různých interpretacích legend Písma a proroctví.

2) Konec Mayského kalendáře

Pomocí kalendáře mayští kněží předpovídali přesné místo a čas zatmění Slunce. Přesnost výpočtů měsíčních cyklů byla tak dokonalá, že od dnešních propočtů se liší o pouhých 33 sekund. A právě Mayský kalendář končí v pátek 21. prosince 2012 (4 ahau 3 kankin). A v tento den skončí i současný (pátý) věk slunce

3) Přechod světů

Dalším varováním před tímto dnem je vzácné sladění pozic Země, Slunce a středem Mléčné dráhy. Podle Mayské víry toto znamená přechod jednoho světa do druhého a vznik tzv. Nového věku (New Age). Během této doby mohou obyvatelé Země projít fyzickou nebo duchovní transformací spíše, než apokalypsou. 4) Další zdokumentované příklady

Historik Richard G. Kyle konstatuje, že předpovědi o hrozícím konci světa mají velmi dlouhou historii, se stovkami zdokumentovaných příkladů. Některé z nich jsou spojeny s náboženskými proroctvími, jiné s astronomickými událostmi, jako jsou komety nebo zákryty.

Možný průběh dne 21.12.2012

Zde je nejhorší možný scénář toho, co se v dané době může odehrávat:

- dojde k nárůstu Sluneční aktivity o několik řádů, tak jako vždy po téměř dvanácti tisících letech.

- gigantické toky slunečního větru vedou ke zhroucení magnetického pole Země, tím se uvolní spojení mezi železným jádrem a pevným povrchem a magnetické toky rozběhnou nové otáčení planety opačným směrem.

- dojde ke zrodu nové magnetosféry a přepólování polarit magnetického pole Země. Tím pádem z veškeré elektroniky včetně všech zařízení obsahujících nějaké vodiče mnoho nezůstane.

- zastaví se všechny motory snad mimo čistě mechanických, zhroutí se jakákoli radiová technika, nevzlétne jediné letadlo.

- zároveň po sklouznutí pevné vrstvy zemského povrchu po tekutých vnitřních vrstvách a zejména po okamžiku jejího spojení s nově vzniklým magnetickým polem planety dochází k přelévání moří (setrvačná pohybová soustava), kde gigantická slapová vlna povstává na každé oddělené vodní hladině a než tyto vlny vyčerpají svoji energii, mnohokrát oběhnou Zemi. Nejvyšší z těchto vln dosáhnou výše několika km. Zároveň tento proces doprovází nepřetržité zemětřesení a horotvorné procesy, které vedou k vertikálním posuvům o tisíce výškových metrů v rozpětí několika hodin. O probuzení bezpočtu sopek uprostřed nekončící série tornád zde ani nemluvě.

Přehled možných událostí v roce 2012

Leden

 • 1. leden - Polsko zavádí euro jako měnovou jednotku.
 • 15. leden - Prezidentské volby ve Finsku.
 • 13.–22. leden - První zimní olympiáda mládeže se bude konat v Innsbrucku, Rakousko.
 • 31. leden - 433 Eros, druhý největší Zemi nejbližší objekt (o velikosti 13x13x33 km) mine Zemi ve vzdálenosti 0.1790 astronomických jednotek (26,778,019 km; 16,639,090 mil). NASA studovala Eros sondou NEAR Shoemaker vypuštěnou 17. února, roku 1996.

 • Únor

 • 5. únor - 46. Super Bowl se bude oderávat na stadioně Lucas Oil Stadium v Indianapolis, Indiana.
 • 6. únor - Královna Elizabeth II. bude oslavovat svoje diamantové výročí.

 • Duben

 • 1. duben - Data o přepočtu obyvatel USA z roku 1940 budou zveřejněny.

 • Květen

 • 1. květen - Prezidentské volby ve Francii.
 • 20. květen - Prstencové zatmění slunce (neděle) viditelné z oblasti Tichého oceánu (Čína - Kalifornie).

 • Červen

 • 5.–6. června 22:09–04:49 UTC – Druhý a poslední sluneční tranzit Venuše v tomto století. Podle výpočtů se Venuše dostane znovu mezi Zemi a Slunce v letech 2117 a 2125.
 • 9. června–1. července – Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 se bude konat v Polsku a na Ukrajině.

 • Červenec

 • 1. červenec - Prezidentské volby v Mexiku.
 • 18.–21. červenec - Světový veslařský šampionát 2012 se bude konat v Bulharsku (Plovdiv).
 • 27. červenec - Začátek zahajahovacích ceremonií XXX. letních olympijských her 2012 v Londýně. (19:30 UTC, 20:30 BST).

 • Srpen

 • 12. srpen - Ukončovací ceremonie Letních olympijských her 2012 v Londýně (neděle).
 • 29. srpen - Zahájení Letní paraolympiády 2012.

 • Září

 • 9. září - Konec Letních paraolympijských her 2012.

 • Listopad

 • 6. listopad - Volby ve spojených státech amerických - volba prezidenta, senátní volby a volby do Sněmovny reprezentantů.
 • 6. listopad - Všeobecné volby v Puerto Rico.
 • 13. listopad - Úplné zatmění slunce viditelné z jižní Austrálie a z oblasti jižního Pacifiku.
 • 28. listopad - Polostínové zatmění Měsíce.

 • Prosinec

 • prosinec - Volba 18. prezidenta v Jižní Korei.
 • 1. prosinec - Slavnostní uvedení do úřadu novězvoleného prezidenta Mexika.
 • 3. prosinec - Opozice planety Jupiter.
 • 21. prosinec - 11:11 UTC. Zimní slunovrat na severní polokouli a letní slunovrat na jižní polokouli.
 • 21. prosinec - Konec mayského kalendáře.
 • 31. prosinec - Vypršení Kjótského protokolu.
 •  

  Mayský kalendář

  Mayská kultura se datuje zhruba od 2000 př.n.l. až do roku 1541 n.l. Svého vrcholu dosáhla mezi 7. a 9. stoletím n.l. Mayové představují starobylé záhadné obyvatele Střední Ameriky. Vyskytovali se na území Yukatánského poloostrovu, kde je dnes Mexiko a Guatemala. Vynikali především v astronomii a matematice.

  Vědci se dosud neshodli na příčinách úpadku mayské kultury. Existuje celá řada hypotéz - zemětřesení, kosmické vlivy způsobující změny klimatu, epidemie, společenský, ekonomický a intelektuální rozpad společnosti, snížení produkce potravin atd.

  Nostradamus 2012

  Čeká nás v blízké budoucnosti podobná hrozba? Michel de Nostre-Dame zvaný Nostradamus byl lékař, který proslul jako prorok. Přestože zemřel 2. července 1566, jeho proroctví se ukazují jako velice přesná. Tento dokumentární snímek se zabývá datem 21.12. 2012, kdy má nastat výjimečný astrologický jev a podle předpovědi má nastat konec světa. Existují vědecké či jakékoliv přesvědčivé důkazy, že se temná proroctví ukrytá do tajemných čtyřverší vyplní?

  Triller roku 2012

   

   

   

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář
   

   


  Poslední fotografie
  Archiv

  Kalendář
  << květen / 2022 >>